Schody wewnętrzne

img Schody wewnętrzne stanowią jeden z głównych elementów architektury wnętrza. Kiedyś zepchnięte na dalszy plan, pełniły funkcję czysto użytkową. W chwili obecnej nabrały szczególnego wymiaru, dużą wagę przywiązuje się do ich wyglądu i nierzadko cała stylistyka wnętrza jest do nich dopasowywana.

Dzisiejsza technologia oraz dostęp do najróżniejszych materiałów pozwala na realizowanie nawet najbardziej nietypowych projektów schodów, jedynym ograniczeniem w ich projektowaniu jest ludzka wyobraźnia. Schody wewnętrzne usytuowane są zazwyczaj w otwartej przestrzeni, stanowią integralną część pokoju dziennego, holu lub salonu połączonego z kuchnią i jadalnią. Ich kształt oraz rodzaj drewna z jakiego są wykonane często zależy od układu pomieszczenia oraz roli jaką mają w nim pełnić. Schody na antresolę, do piwnicy czy na pierwsze piętro – każde z nich mają ściśle określone cechy, które w dużym stopniu wpływają na końcowy projekt. Przystępując do jego tworzenia należy wziąć pod uwagę metraż wnętrza – zbyt duże i masywne schody zdominują całość, a zbyt małe zostaną niezauważone.

img Bardzo modne staje się łączenie różnych materiałów, będących często nawiązaniem zarówno do stylu nowoczesnego jak i tradycyjnego. Metal, szkło oraz drewno tworzą efektowne kompozycje, które potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Zarówno z materiałem jak i z kolorystyką można dowolnie eksperymentować, co daje ogromne możliwości. Decydując się na drewniane schody wewnętrzne warto również pomyśleć o ich oświetleniu, które nie tylko odpowiednio je wyeksponuje, ale również zapewni bezpieczeństwo w nocy.

Zapytaj o schody

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt z naszą firmą - chętnie na nie wszystkie odpowiemy.